Wraca! Tuż przed końcem słonecznych wakacji Grójec ponownie zostanie opanowany przez miłośników gier i fantastyki, a to za sprawą konwentu Geek Expansion 2!

          

Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN, działający przy Grójeckim Ośrodku Kultury, organizuje w dniach 11-13 sierpnia drugi zlot fanów wszelkiej maści gier oraz fantastyki. Tak jak poprzednio, czekać na nich będą bloki tematyczne - gry planszowe i bitewne, retro gaming, prelekcje o fantastyce w kinie i literaturze, sesje RPG, turnieje, konkursy i quizy z nagrodami, przegląd najnowszych filmowych hitów science-fiction w Kinie GOK oraz cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży.

        


Dzięki współpracy ze sklepem Galaktyka Gier, wydawcami jak Bard, Galakta, REBEL, Granna, Black Monk, Portal Games oraz wareckim Klubem WARG, w naszym Gamesroomie planszowym czekać na Was będzie ponad 200 tytułów, zarówno familijnych, ekonomicznych, strategii jak i przygodówek. Rozegrane zostaną również turnieje – Magic The Gathering, Catan, Carcassonne, Domek, Superfarmer, Neuroshima Hex. W każdym z nich wygrać można cenną nagrodę, książkę, grę planszową, komiks, film na DVD lub grę wideo, vouchery do Kina GOK oraz plakaty filmowe. Oprócz gier planszowych Galaktyka Gier urządzi pokazy bitewniaków, w tym popularnego systemu TANKS!

   

Powróci w bloku retro gamingu fundacja Dawne Komputery i Gry z kultowymi konsolami telewizyjnymi i komputerami z lat 80. i 90., na których będzie można rozegrać turnieje Duck Hunt, Arkanoid, Worms 2, Mario Kart. Pojawi się między innymi Atari, Commodore, Nintendo, na których będzie można zagrać w sławne produkcje: Doom, Wolfenstein 3D, Contra, Prince of Persia i wiele innych znanych i lubianych produkcji! Grupa Lingo Star przygotuje również warsztaty robotyki, podczas których dzieci przy użyciu klocków LEGO będą konstruować własne roboty i maszyny!

  

 

Odbędzie się całonocny maraton filmowy, podczas której wyświetlać będziemy najpopularniejsze fanowskie produkcje, a także klipy, zwiastuny oraz parodie a wszystko w nawiązaniu do fantastyki i kina akcj.

Z radością możemy również ogłosić, że grójecki Komputronik oraz Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie zgodzili się wesprzeć turnieje gier Heroes III, Counter Strike: Global Offensive, FIFA'17 oraz League of Legends, zatem tegoroczny konwent wzbogacony zostanie o małą strefę E-sportową!

 

     

Konwent fantastyki z prawdziwego zdarzenia nie mógłby odbyć się bez interesujących prelekcji. Odwiedzi nas w tym roku trzech niesamowitych gości – Szymon Żakiewicz (aka Simon Zack), popularny na konwentach prelegent, który opowie o fantastyce w kinie i literaturze oraz karierze Arnolda Schwarzeneggera, który pięknie zapisał się w kinematografii fantasy i science-fiction. Kolejny gość, Marcin Przybyłek, autor poczytnej sagi Gamedec, poprowadzi warsztaty pisarskie, dzięki którym początkujący literaci będą mogli nauczyć się podstaw tworzenia niesamowitych historii i bohaterów. Trzecim prelegentem, ale nie mniej ważnym, będzie Staszek Mąderek, który od lat prowadzi popularne warsztaty filmowe. Staszek opowie na naszym konwencie o komputerowych efektach specjalnych w produkcji gier wideo oraz filmów.

 

Gadżeciarze też znajdą dla siebie kącik, albowiem Galaktyka Gier i Dawne Komputery i Gry rozstawią stoiska, na których będzie można kupić planszówki, gry bitewne, maskotki, koszulki i upominki.

         

  

  

 

Wspierają nas: Rebis, Powergraph,  Księgarnia K. Lichosik, Pizzeria Biesiadowo, Redakcja Życia Grójca, Gazeta Jabłonka, Portal Grojec24.net, Konwenty Południowe, Raport Obieżyświata. Konwent dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

 

Czytany 602 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 lipiec 2017 15:06

Zwiastuny filmów

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Liczba gości

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.